פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
למכירה
לבית חם
הזדווגות
שירותים
חיות מחמד מהוות מקור לשמחה גדולה בבית, אולם הן דורשות גישה רצינית, תשומת לב ואחריות. חתולים וכלבים הינם החיות המעניינות ביותר, משום שהן דורשות טיפול וטיפוח תמידיים וקבועים, ואפשר לשחק עימן באופן פעיל. לכן, בעלי חיים מקסימים אלה מסייעים להורים בחינוך ילדיהם ובפיתוח אישיותם.

ילד יתנהג כלפי חיית המחמד בצורה שההורים מתנהגים כלפיו. על כן, חתול או כלב מאפשרים להורים להתבונן בעצמם מהצד ולנתח את התנהגותם כלפי ילדיהם. הרי כל מה שהילד ילמד מהוריו יתבטא ביחסו כלפי בעלי החיים.

אנושיות וטוב לב

בעזרת החתול או הכלב, הורים יוכלו לפתח אצל ילדם תכונות כגון: טוב לב, חמלה, הקשבה ודאגה. דווקא חיות חביבים ומלאי-חן אלו מסוגלים לעורר רגשות דומים. אם ילד ילמד להתנהג בחיבה ובעדינות כלפי חיית המחמד, רב הסיכויים שבאותה הצורה הוא יתנהג כלפי הוריו, כלפי מבוגרים וכלפי ילדים אחרים. אולם, על מנת שהדבר יקרה, על ההורים להקפיד על התנהגות נאותה כלפי הילד המתבטאת לא בענישות אלא בחינוך והקניית ידע. במידה ויחסו של הילד כלפי בעל החיים הינו תוקפני, על ההורים לחשוב על התנהגותם ועל חוויותיו של ילדם בבית הספר. לפי יחסו של הילד כלפי חיות, ניתן ללמוד רבות על הרגשתו , עולמו הפנימי ומצבם הנפשי של ההורים.

אחריות, ניקיון וטיפוח

לעיתים קרובות ילדים מתעצלים לבצע את מטלותיהם מכיוון שהם אינם מבינים את משמעות הדבר, ותופעה זו מביאה להעדר הנעה. לפיכך, חתול או כלב יכולים להוות תמריץ חיובי לכך שילד יבצע את חובותיו ברצון ובחפץ-לב. יש ללמדו לטפל בחיית המחמד ולהסביר כי עליו לטייל עם הכלב ולנקות את צרכי החתול. זאת ועוד, יש להקפיד לספק מזון ומים נקיים לחיה ולנקות את הבית מפרוותה הנושרת. הילד יבין כי אם לא לטפל בבעל החיים, הוא עלול לחלות. כך גם הילד עלול לחלות אם לא יקפיד על היגיינה וניקיון. במקרה זה לא תהיה אפשרות לשחק וכל השמחה תתפוגג. על כן, הודות לחיות המחמד, ילדים מתבגרים מהר ומבינים כמה חשוב להיות אחראים על עצמם ועל הסובבים.

יצירתיות ויכולות תקשורתיות

על מנת לשחק עם החתול או הכלב, יש להמציא משחקים שונים. בדרך זו הילד מפתח את הדמיון, היצירתיות והמיומנויות התקשורתיות. הוא יוזם קשר ומגע עם אחרים, מפתח דרכי משחק עם ילדים ומספר סיפורים מעניינים על חיית המחמד שלו.

אהבה

אם הורים מבטאים את אהבתם כלפי הילד, הוא מסוגל לבטא את אהבתו כלפי בעלי החיים. יש להסביר לילדים כי עליהם לאהוב ללא תנאים, וכי האהבה אינה תלויה בהתנהגותם של אנשים או חיות. גם אם חיית המחמד מתנהגת בצורה לא נכונה, אין להתרגז עליה אלא לחנך אותה בקפדנות אך באהבה רבה. לשם כך, על ההורים להוות דוגמא לילדים ולחנך אותם באותה הצורה. בעלי החיים חסרי הישע יסייעו לילד לפתח רגשי אהבה. ייתכן כי רגשות אלו יתפשטו אל שאר הסובבים, והילד יבין כי אלו שאינם צודקים – אינם בעלי לב רע, והם זקוקים לחינוך קפדני בתנאי שהוא מתלווה באהבה.

חיית מחמד בבית מתלווה במלאכה קשה, אך גם ברגשות חיוביים ומרהיבים המחממים את הלב בכל ימות השנה. זאת ועוד, ניתנת אפשרות לחנך את הילד בבית מלא אהבה והרמוניה, וכל יום הופך לחג!

מאמרים נוספים