פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
דרושים
מחפש עבודה

שותפים לפרוייקט:

מכון שיפור, אש"ל - האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל, המשרד לאזרחים ותיקים, עיריית ירושלים ועיריית באר שבע.

אודות הפרוייקט:

בשנים האחרונות עם הגידול בתוחלת החיים, עולה משנה לשנה שיעורם של גילאי ה-60 ומעלה באוכלוסיה. רבים מהם אנשים בריאים, בעלי פוטנציאל תעסוקתי ורצון להמשיך ולתרום בתחום התמחותם, שכירים ועצמאיים שפרשו מהעבודה ללא פנסיה משמעותית, ואחרים שהיו שמחים לחזור לעבודה אם קצבתם לא הייתה נפגעת.

עובדים פוטנציאלים אלה שמנועים מלעבוד, דרושים לכלכלה אשר זקוקה ליכולותיהם, אך מסיבות מיסוי, רגולציה או חקיקה לא יכולה לשלבם בעבודה, ובמקום זאת מתלבטת בשאלה כיצד לצמצם את המעמסה שמבוגרים אלה מטילים על משפחותיהם ו/או על מערכת הרווחה.

תכנית זו פועלת לשילוב גילאי 60+ בכוח העבודה

בתפקידי מכירה, ניהול זוטר והקמת עסקים ע"י פיתוח תובנות, עדכון תעסוקתי וטכנולוגי. התכנית מסייעת למשתתפים להבין את אילוצי השוק ולפתח את המיומנויות (טכנולוגיות, התנהגותיות ואחרות) הדרושות לעובדים במשק.

התוכנית כוללת מפגשים קבוצתיים, פיתוח וגיבוש רעיונות חדשים לקריירה שלישית כולל עבודה כשכירים או כעצמאים, ליווי ותמיכה במהלך חיפוש עבודה ברמה אישית וקבוצתית. לאורך כל ההכשרה, מתבצעות התאמות לצרכים העולים במפגשים הקבוצתיים והפרטניים. כמו כן, צוות המכון נשאר זמין לצרכי המשתתפים במהלך התכנית וגם לאחר השתלבות בעבודה.

מכון שיפור עוסק בפיתוח ובהפעלת תוכניות ייחודיות לתעסוקה בגיל השלישי, במסגרתם השתלבו בעבודה משתתפים רבים. להלן סיפורם של כמה מהם:

אריה (שם בדוי), בן 55+ בעל תואר ראשון בכלכלה עבד כחשב בחברת טקסטיל, אך מאז שהמפעל נסגר לא מצא לדבריו עבודה. הוא הגיע למסקנה כי עקב גילו אין לו סיכוי לחזור לשוק התעסוקה. בסיום הקורס החל לעבוד עם קבלן המבצע פרויקטים של הרחבה ברכבת ישראל, וכיום עובד כמנהל פרויקטים בחו"ל עבור רכבת ישראל.

דבורה (שם בדוי), מהנדסת מערכות מים בת 57 שעלתה מחבר המדינות לא מצאה בעבר עבודה מקצועית בארץ, אך כיוון שאת ההתנסות התעסוקתית שלה במסגרת הקורס עשתה בחברה עסקית, הציעה לה חברה זו להצטרף אליה ומאז היא משמשת כאחראית לפרויקטים של מים וביוב בחברה זו.

לבוגרים רבים יש סיפור דומה ומהם ניתן ללמוד כי אם פועלים נכון, יכולים גם מבוגרים להשתמש בידע, בכישורים ובמיומנויות שרכשו במשך השנים ולהצטרף לארגונים בתפקידים משמעותיים.

מגמה זו צוברת תאוצה בשוק הישראלי וחשוב להעביר מסר זה לגילאי 55 ,60 ו- 70 המעוניינים להתפתח מקצועית, אך חוששים מסיכויי קליטתם בשוק העבודה.

טלפונים: 054-2240404, 1-800-206061
מאמרים נוספים