פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
דירות למכירה
דירות להשכרה
השכרה לפי ימים

סוחר הנדל"ן


ניתן לחלק את רוכשי המקרקעין לשני סוגים: לסוג הבוחר בקפידה את כל אשר מציעים לו, ולזה אשר אינו מתעמק מדי בעניינים ומאמין יותר לאלה המספקים לו מידע. ובכן, גם אם הסוג הקפדני בררן מדי לגבי בחירותיו, על הסוחר למצוא אליו גישה המשדרת ביטחון, ידידותיות וידע נאות לגבי מצב מקום המגורים. למשל, יש להפנות את תשומת לבו של הרוכש אל הקירות הישרים והתקרות הגבוהות.

מומלץ מאד לקבוע פגישה עם הרוכש במקום, כגון: תחנה, חנות או קופת חולים – הקרובים למקום המגורים. כך יש בידי הסוחר הזדמנות להדגיש את יתרונותיה וחיוניותה של סביבת הנדל"ן. יש באפשרותו להזכיר, כי ישנו גן ילדים בקרבה או בית ספר.

על מנת שמקום המגורים ימצא חן בעיני הקונה, על המוכר להכין אותו כיאות. עליו ליצור אווירה, שבה הוא עצמו היה חפץ לשכון. יש להסיר את כל הריחות הבלתי נעימים מהבית, כדי שהקונה ירגיש בנועם ויחפוץ לשהות בדירה. ישנה עדיפות לקירות עירומים מאשר לבית מלא בכל המיותר.

על הסוחר לזכור, כי אין הוא מוכר בית מושלם! בעת שהרוכש מפנה את תשומת לבו אל החסרונות, יש באפשרותו לבקש להוזיל את המחיר. על המוכר לשקול אפשרות זו כראוי.

רוכש הנדל"ן


אם המקרקעין הרצוי מלא ברכוש בלוי, אין צורך לדאגה. הרי הדבר בדרך כלל נובע מכך, שאין הבעלים שוכנים בדירה, או הם העדיפו לאחסן בה את החפצים הבלתי נחוצים להם. על הרוכש להעריך בצורה מפוכחת את כל אשר ניתן להשליך לאשפה, לסדר, לנקות ואף לבנות מחדש.

אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר הינו הנוף הנראה מהחלון. לכן, מומלץ להתבונן במקום המגורים הרצוי בשעות היום, על מנת שניתן יהיה לאתר את כל החסרונות הקיימים.

על הרוכש לבדוק אם הסוחר אינו מרחיק לכת בשבחים לגבי הנדל"ן. יש לעקוף את הבית סביב ככל היותר, על מנת לבדוק אם כל הנאמר אכן תואם למציאות. יש לבדוק כל דבר טרם סגירת העסקה ולוודא כי הכל מתנהל כראוי.

יש לשמור על איפוק ולהפנות את תשומת הלב לחסרונות במקום המגורים. מומלץ לא להראות התלהבות יתר, משום שכך עלות המקרקעין תגדל. ניתן לחשוב על הצעת המקום כמה ימים ולשוב אל הסוחר מאוחר יותר.

לסיכום, אנו רואים כי נושא סחר ורכישת נדל"ן דורש יסודיות בעניין. על הסוחר להיות די כן וליצור תנאי מגורים נעימים, ועל הרוכש לבדוק את כל ההיבטים בקפידה.
מאמרים נוספים