פרסם מודעה חדשה ?
כדאי לדעת - המאמרים מסומנים 'כדאי לדעת'
לצפות בכל המאמרים
2012-11-26 16:23:11
כיצד לעורר אצל הילדים רצון ללמוד
ברם, על מנת שמקצועות האהובים פחות לא יהרסו את הממוצע בתעודה, יש ללמוד אותם היטב, וכדי שהילד ירצה ללמוד, יש לעניין אותו ולמשוך את תשומת ליבו. ניתן לעשות זאת באמצעות משחקים. המשחקים מאפשרים להורים לשלב את המקצועות הלא אהובים אל תוך העיסוקים האהובים של הילד. באופן זה, המקצועות המשעממים הופכים למרתקים יותר.
2012-11-12 14:55:05
כיצד להפוך לטבח מעולה ומקצועי ולבשל מאכלים טעימים ובריאים
טבח משובח ניחן בטעם לא פחות משובח. טעם טוב הינו שילוב מוצלח בין מתינות לבין דמיון שופע, ובעזרתו ניתן לבשל מנות עשירות שהן מעדן אמיתי. לשם כך, דרוש ניסיון רב. תחילה, בעת הניסיון המעשי, רצוי לתת פורקן לדמיון וליצור את כל אשר הלב חפץ. ניתן להתנסות בשילובים נועזים של מצרכי מזון שונים, להמציא מתכונים יוצאים מן הכלל, ולאחר כל המשחקים, יש להתחיל לעבוד ולעדן את כל התבשילים.
2012-11-06 18:49:12
ריקודי בטן – הדרך המרתקת ביותר אל היופי והבריאות
תנועותיו המתונות אך גם המאומצות של הריקוד באזור הבטן, המתניים והירכיים מעוררות פלאים בגוף האשה. הודות לתנועות אלו, מחזור הוסת של האשה עובר ללא קושי וכאבים. יתר על כן, הריקוד מכין את הגוף ללידה קלה ללא כאבים על ידי אימון כל השרירים הנחוצים לכך כולל השרירים הפנימיים באזור האגן. שיטת אימון נפלאה זו מעניקה גמישות לשרירים משום שהינה עובדת על כיווצם והרפייתם המתמדת במהלך הריקוד. זאת ועוד, תנועות הריקוד מעסים את איברי האגן הפנימיים ובכך מונעים מחלות גניקולוגיות למיניהן.
2012-11-01 18:03:42
תכונותיו של צלם מוכשר ומקצועי
להיות צלם – אין זו עבודה רגילה אלא אומנות בפני עצמה. לכן, על האיש העוסק במקצוע כה יצירתי ועדין להיות בעל אישיות מיוחדת, מיומנויות מקצועיות ותכונות אישיות מעולות:
מומלץ מאד שהצלם יהיה ניחן בטעם טוב מולד. הדבר יעניק לו את היכולות ליצור יצירות מופת המדהימות ביופיין הנאצל. חוש הטעם מאפשר למקצוען לפתח עידון, אלגנטיות וחוש לפרופורציה בעבודותיו האסתטיות והמרתקות.
2012-10-25 14:36:59
מהו תפקידו של עיצוב פנים?
לאחר יום עבודה עמוס, כל אחד מאיתנו חפץ לשוב לבית נחמד, נאה, חמים ונעים המדגיש את הייחודיות של השוכנים בו. לשם כך, מומלץ ליישם עיצוב פנים אישי הכולל את כל הנדרש על מנת ליצור אווירה ביתית בצורה איכותית, בטוב טעם ובגוון מקורי.
אם הדירה קטנה, יש להיפטר מריהוט ומחפצים מיותרים על מנת להגדיל את המרחב חזותית, לאפשר תנועה נוחה בין החדרים ולקבל מראה נאה ונעים לעין.

אם הדירה גדולה, ניתן לשלב יותר אלמנטים של תפאורה. עם זאת, יש לשמור על הטעם והמראה המעודן. אין זה מומלץ לגוון בסגנונות שונים, אם הבעלים של הבית אינם ניחנים בטעם משובח. כדאי לשמור על קו עיצובי אחיד על מנת ליצור אווירת נוחיות אף בחדר גדול.
2012-10-17 17:32:03
עיצוב פנים בסגנון מינימליסטי ויתרונותיו
מינימליזם הינו סגנון עיצוב מודרני, פשוט, אך גם קלאסי ומעודן. הוא מפורסם ומעניין בזכות משחק ניגודים אשר באופן מופלא יוצר הרמוניה מלאה.
יתרונות המינימליזם: חדר מרווח, מואר ומאוורר הרעיון העיקרי של הסגנון המינימליסטי הוא ליצור חדר מרווח, מואר ומאוורר היטב המשמש בסיס לאווירת נוחיות וחמימות. כמו כן, כמות מועטה ביותר של ריהוט ואביזרים משרה תחושת
2012-10-11 15:40:17
ריקודים סלוניים מהווים מקור נפלא להדגשת האישיות, האופי והסגנון
ריקודים סלוניים לא רק מפתחים את מיומנויות המשחק על ידי שינוי התלבושות ואופן הריקוד, אלא גם מאפשרים להדגיש ולבטא את העולם הפנימי האישי של כל רקדן. הריקודים המרהיבים הכה שונים זה מזה בתלבושות, בהסטוריה ובקצב מעניקים לכל משתתף הזדמנות להתאים ריקוד לאישיותו הייחודית
2012-09-23 13:31:54
חתולים וכלבים מהווים השפעה חיובית על חינוך הילדים
חיות מחמד מהוות מקור לשמחה גדולה בבית, אולם הן דורשות גישה רצינית, תשומת לב ואחריות. חתולים וכלבים הינם החיות המעניינות ביותר, משום שהן דורשות טיפול וטיפוח תמידיים וקבועים, ואפשר לשחק עימן באופן פעיל. לכן, בעלי חיים מקסימים אלה מסייעים להורים בחינוך ילדיהם ובפיתוח אישיותם.
2012-09-19 14:42:03
לימודי אנגלית באופן יצירתי! היתרונות של לימודי אנגלית והשיטה היעילה ביותר ללימוד עצמי
אנגלית הינה שפה בינלאומית אשר ממלאת תפקיד חשוב בתחומים רבים בחיינו. קיימות מספר סיבות המסבירות את חשיבותם של לימודי אנגלית. כמו כן, השיטה היעילה ביותר תאפשר לימודי אנגלית באופן עצמאי ורכישת ידע מעולה. כבר לאחר מספר שיעורים ניתן לגלות כי חל שיפור ברמת ההבנה, הדקדוק, הכתיבה והתקשורת בשפה.

יתרונות השפה האנגלית

• השפה האנגלית הינה חיונית לקבלת מקצוע מכובד ותפקיד איכותי. חברות רציניות ומקצועיות דורשות את ידיעתה ברמת שפת אם.

• על מנת להעלות את רמת המקצועיות בתחום מסויים, מומלץ לקבל הכשרה איכותית בחוץ לארץ. לשם כך, יש צורך ללמוד אנגלית.

• ישנם ספרים יעילים מאד הכתובים באנגלית בלבד. ידיעת השפה תאפשר גישה למידע חיוני, מעניין ויקר ערך לא רק בתחום המקצועי אלא גם בהעשרת והרחבת האופקים.

• בזכות ידיעת השפה האנגלית, ניתן לצפות בסרט מעניין אם לא נמצא התרגום לשפת האם או אם אין רצון לקרוא את הכתוביות.

• ידיעת השפה האנגלית פותחת את הדלתות בפני חיים תקשורתיים עשירים המאפשרים לקיים אינטראקציה עם אנשים מעניינים ומיוחדים ממדינות שונות.

• בדרך כלל, בכל מדינה בחוץ לארץ עובדי מסעדות, חנויות ומלונות הם דוברי אנגלי
2012-08-19 15:12:28
המלצות למטיילים בפראג
פראג, בירתה של צ'כיה, היא אחת הערים היפהפיות ביותר באירופה, הידועה בזכות אדריכלותה העתיקה והמרשימה השובה את ליבם של התיירים. אולם, טרם היציאה לטיול המקסים בפראג, מומלץ להכיר את מאפייני כלליה, תרבותה ומסורותיה.
השפה הצ'כית הינה שפה סלאבית מערבית, ועל מנת לתקשר בה, מומלץ להשתמש בשיחון. במשפטים פשוטים ויום-יומיים ניתן להתעזר בשפה האנגלית, הבינלאומית.
נהגי מוניות בפראג בדרך כלל גובים סכום גבוה מדי עבור שירותיהם הלא כה איכותיים. לכן, מומלץ להשתמש ברכבת תחתית אשר מהווה אמצעי תחבורה זול, מהיר ונוח.
אין זה נהוג לבוא לבית צ'כי בידיים ריקות. לפיכך, מומלץ להביא שוקולד, יין וזר פרחים, למעט ורדים אשר מסמלים חיזור ואהבה וחרציות אשר מסמלות אזכרה. בפתח הבית מומלץ לחלוץ נעליים, גם אם מבקשים לא לעשות כן. כמו כן, אין זה נהוג לדבר על ענייני דת ופוליטיקה בשעת סעודה. לעומת זאת, מחמאות על התבשילים המוגשים ורעיונות שיחה על מוסיקה, תרבות ואמנות יתקבלו בברכה. נוסף לכך, אצל הצ'כים לא נהוג להתארח אחרי השעה עשר בערב.בדרך כלל, במסעדות בפראג המלצרים מבינים אנגלית, נותנים שירות איכותי, והמנות טריות, מגוונות וטעימות, אולם קיימות דקויות שכדאי לדעת עליהם:
ראשית, ישנן מסעדות שבהן מוגשת סלסלת לחם או לחמניות, הנקראת בשם "קופרטו", אשר אותה המבקר לא הזמין. עלול להווצר רושם כי זהו כיבוד חינם, אך לעתים נדרש לשלם עבורו סכום נוסף. האורח מגלה סכום זה עם סיום הארוחה והזמנת החשבון.
2012-08-12 13:37:41
ענישת ילדים גורמת להשלכות שליליות
לעתים ההורים מענישים את ילדיהם. הסיבות לכך טמונות בעיקר בתשישות, בייאוש ובדכאון אשר הם חשים כאשר ילדם אינו מקשיב לדבריהם. אולם, ענישה משפיעה רעות על הילד, על התפתחותו, על מצבו הנפשי וקווי התנהגותו. המידע להלן יסייע להורים להבין את דקויות הפסיכולוגיה של הילדים, וההמלצות יסייעו לחנך מבלי לפנות לענישה, משום שהיא אינה תקינה ואף מסוכנת.

חשוב לשוחח עם הילד בשפתו ובהתאם לרמתו

כאשר הילד מתחיל לדבר וללכת לבית הספר, ההורים סבורים כי הוא מבין הכל או עליו להבין את הכל. אולם, אפילו אדם בוגר אינו מבין כל דבר, לדוגמה: לא כל ההורים יודעים כיצד לחנך, להבין ולאהוב את עצמם על מנת שיוכלו לעזור לילד.

הפסיכולוגים והמדענים עצמם אינם יודעים את התשובות לכל השאלות. הם לומדים כל חייהם ומשכללים את ידיעותיהם ומנומנויותיהם. לכן, על ההורים תחילה לחשוב ולהבין, מהן הסיבות אשר גורמות להם להעניש את ילדם האהוב.

על ההורה למצוא תשובות לשאלות רבות, לטפל במצבו הפנימי ולמצוא שפה משותפת עם הילד. שפה זו תסייע לתקשר עמו, לבנות מערכת יחסים בריאה ולחנכו בעת ובעונה אחת. אולם, על מנת שההורה יוכל לחנך את ילדו, עליו לחנך גם את עצמו. יתרה מזאת,
2012-08-06 20:07:38
מערכת היחסים בין גבר לאשה וההבדלים ביניהם
ניגודים נמשכים זה לזה, ובכך הם יוצרים תחושת אופוריה קוסמת הנקראת בשם: אהבה. אולם, עם הזמן, הפסיכולוגיה המנוגדת של הגבר והאשה גורמת למצבים אשר בהם הזוגות אינם מצליחים להבין אחד את השני ולמצוא מכנה משותף. על מנת ללמוד לפתור את בעיות התקשורת ולשמר את האהבה, יש להכיר את תחומי הפסיכולוגיה הגברית והנשית. להלן ההבדלים הנפוצים ביותר בין התנהגות הגבר להתנהגות האשה, וההמלצות המסייעות לבני הזוג להבין אחד את השני טוב יותר.

לנשים יש צורך רב יותר לשוחח מאשר לגברים


אשה מטבעה זקוקה יותר לתקשורת ולשיחה. השיחה עבורה היא הדרך הטובה ביותר להפיג מתחים ולהרגיש רגועה יותר. לעומת זאת, גבר חש מותש משיחות ארוכות והינו מעדיף לנוח בדממה. לאחר יום עבודה עמוס, ההבדלים בין בני הזוג מתעצמים. זאת, משום שעבודה הינה מקור למתחים אשר גוברים במשך היום, וגבר ואשה מגיבים למתחים אלה באופן שונה זה מזה. על מנת להפיג את המתחים של האשה, יש לה צורך לשוחח עליהם. לעומת זאת, על מנת שגבר יוכל לנוח, עליו לבלות את הערב בשקט ולהמנע משיחות אשר מתישות אותו יותר. אי הידיעה של בני הזוג לגבי תגובתם השונה בנוגע לנושא המשותף גורמת לאי הבנות וסכסוכים בלתי פת
2012-07-25 17:05:51
כיצד לזהות רופא טוב, אמין ומקצועי?
כולנו חפצים בכך שרופאנו יהיה בקי, משתף פעולה, כן, קשוב ואחראי. אולם, יש להתאזר בסבלנות מכיוון שהדבר דורש זמן. להלן מידע אשר יש בו כדי לסייע לך לזהות רופא טוב, אמין ומקצועי:

רופא טוב יקשיב לך, מבלי להביט בשעון, מבלי לזרז ומבלי להעמיד פנים כמבין את כל דבריך. הוא שם לב לא רק לפרטי מחלתך, אלא גם לאורח חייך, לאופי עבודתך, למצבך המשפחתי ולתורשה. הרי כל אלו יחד מעידים על הרגשתך הכללית.

מקצוען אינו דוחה את דעותיהם של רופאים קודמים עמם התייעצת. זאת ועוד, הוא לוקח לתשומת לבו את הבדיקות אשר עברת קודם. אם רופא אינו מכבד את עמיתיו ומדבר עליהם רעות, אזי אין הוא אמין ומקצועי.

רופא מומחה אינו מייעץ מיידית לקחת תרופה אשר נועדה "לרפא את כל המחלה 100%". בנוסף, הוא אינו מקדם תרופות חדשניות אשר אינן נבדקו כיאות בפועל ואשר הוא איננו בטוח לגביהן.

איש מקצוע טוב אינו מקבע את עצמו ואינו מכריז על כך שתחום התמחותו צר. הרי קיימות מחלות אשר אינן מדוייקות, וקיים קושי לשייך אותן לתחום ספציפי זה או אחר. לכן, הן דורשות מהרופא ידע קליני רחב ומעמיק. בגרמניה, שוויץ ומדינות הסקנדינביה אשר מפותחות מדעית וחברתית, רופאים מקצועיים ואחראי
2012-07-22 15:24:33
שינה טובה ועמוקה תורמת לבריאות וליופי
מחברת הספר רב המכר "נשים צרפתיות לא משמינות", מיריי ג'וליאנו, מגלה כי על מנת להראות נהדר, חשוב להקפיד על תשע שעות שינה בכל יום ולהירדם בצורה נכונה. להלן המלצותיה היעילות אשר תסייענה לך לשמור על מראה בריא ורענן בכל עת:

פעילות גופנית בשעות היום
הפעילות הגופנית מסייעת לא רק לשרוף קלוריות, אלא גם להירדם במהרה. אולם, אין צורך לבצע ריצת מרתון בכל יום, או להזיע שעות במכון הכושר. די והותר להשקיע חצי שעה ביום על מנת לבצע הליכה מהירה או תרגילי יוגה הנועדו לשפר את הרגלי השינה. אך אין להתעמל זמן קצר טרם השינה משום שהדבר יגרום לתוצאה הפוכה.

מומלץ להמנע מסיגריות, אלכוהול וקפה
לעתים קרובות ממריצים אלו גורמים להפרעות שינה. הקפה של הבוקר אכן מעורר, אך השפעתו של הקפאין הנמצא במשקה נמשכת עד לשתיים עשרה שעות ועלולה לגרום לנדודי שינה.

יש להירדם ולהשכים בכל יום באותן השעות
הגוף שלנו זקוק לאיזון. בפעמים הראשונות יתכן ויווצר קושי להתמיד במערכת שעות מדוייקת, אך עם הזמן הגוף יתרגל לסדר יום מסוים, ואז ההרגשה הכללית תשתפר משמעותית.

חדר השינה הינו לצורך שינה בלבד
צפייה בטלוויזיה או ביצוע עבודות כלשהן טרם השינה עלולים לגרו
2012-07-17 10:04:33
מערכת החינוך בישראל - עו"ד כלב מאיירס
הסתיימה עוד שנת לימודים והילדים שלנו יוצאים לחופש הגדול. אני מציע שאנחנו, ציבור ההורים במדינת ישראל, נערוך מבחן לסיכום שנת הלימודים תשע"ב. בואו נראה אם אנחנו עומדים ביעדים שקבענו לעצמנו; אם כספי המסים שלנו מנוהלים כמו שצריך על ידי מי שעומד בראש משרד החינוך, המשרד הממשלתי עם התקציב השני בגודלו אחרי משרד הבטחון; המשרד שמעצב את עתיד ילדינו – עתיד המדינה.
הרכבתי מבחן אמריקאי פשוט שיסייע לנו לבחון את עצמנו ואת הצלחת מערכת החינוך במדינת ישראל. נא לסמן את התשובה הנכונה (מותר רק לסמן תשובה אחת): א. הילדים שלנו למדו בשנת הלימודים תשע"ב בבית הספר עד השעה 16:00 ב. הילדים שלנו נסעו בשנת הלימודים תשע"ב לבית הספר בהסעה מאורגנת בחינם ג. הילדים שלנו קיבלו בשנת הלימודים תשע"ב ארוחת צהריים חמה בבית הספר בחינם ד. הילדים שלנו לא למדו את מקצועות הליב"ה. אבל ברוך, ה'. התקדמו בלימודי גמרא ה. כל התשובות נכונות ו. אף תשובה אינה נכונה
2012-07-12 23:35:18
כיצד לבנות מערכת יחסים מכובדת עם צוות העובדים?
מקום עבודה מהווה מקור לפרנסה, נותן תחושה של בטחון כלשהו, וזהו מקום שבו הנכם מבלים את מירב זמנכם. לכן, עליכם לדעת לתקשר עם האנשים שעמם הנכם עובדים, לקבלם כמו שהם, להבינם, לכבדם על מנת שיוכלו לכבד אתכם ולזכות באמון. זאת, משום שהתקשורת עם צוות העובדים משפיעה לא רק על הפן הפסיכולוגי, אלא גם על הפן המקצועי אשר דורש מכם לבצע את תפקידכם באופן נאות. ההמלצות הבאות תסייענה לכם ליישם נכונה את כללי התקשורת הבין אישית:

זכרו כי הנכם לוקחים חלק מן הצוות, לכן עליכם לשקול את דעתם של הסובבים. אף אם נקודת מבטכם אינה חופפת לזו של שאר העובדים, וברשותכם רעיונות והצעות שונות, השתדלו להקשיב לדעתם.

היו ידידותיים, אך לא יתר על המידה. השתדלו להקפיד על סבר פנים נאות ויחסי כבוד כלפי צוות העובדים.

הקפידו לשלוט על רגשותיכם והיו מקצועיים. רגשות אישיים והתפרצויות במקום העבודה עלולים להרוס את תדמיתכם, יחסיכם עם הסובבים ואף עלולים לגרום לפיטורים.

שמרו על נימוסים והתנהגות נאותה. עם זאת, התנהגו באופן טבעי והיו כנים והגונים.

בצעו את משימותיכם כהלכה. היו מרוכזים ואחראים ושמרו על מוניטין מקצועי.

הימנעו מרכילויות והיו דיסקרטים בנו
12