פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
הובלת מטענים
הובלת נוסעים
שירותים מקומיים
עורכי דין
שונות
טבחות הינה אומנות מעודנת ויצירתיות אשר אותה ניתן לפתח עד אין סוף. יש רק להמציא, להשתדל ליישם וליהנות מן התוצאות! אולם, אוהבי אומנות הבישול צריכים לדעת אילו מיומנויות נדרשות לשם כך וכיצד ליישמן על הצד הטוב ביותר.

האיזון בין חוש המידה לבין דמיון פורה

טבח משובח ניחן בטעם לא פחות משובח. טעם טוב הינו שילוב מוצלח בין מתינות לבין דמיון שופע, ובעזרתו ניתן לבשל מנות עשירות שהן מעדן אמיתי. לשם כך, דרוש ניסיון רב. תחילה, בעת הניסיון המעשי, רצוי לתת פורקן לדמיון וליצור את כל אשר הלב חפץ. ניתן להתנסות בשילובים נועזים של מצרכי מזון שונים, להמציא מתכונים יוצאים מן הכלל, ולאחר כל המשחקים, יש להתחיל לעבוד ולעדן את כל התבשילים. עם כל מנה, על הטבח להקפיד על ניגוד הרמוני: על המנה להיות קלה אך בעלת טעם עשיר, משביעה אך לא כבדה. הודות להרמוניה בין מרכיבי המזון, הניגודים הבוהקים משלימים זה את זה, וכך ניתן להגיע לרמה גבוהה של טעם ומיומנות.

ידע ובקיאות

על מנת להשתמש נכונה בטעם הטוב ולהפוך לטבח מיומן, יש לרכוש ולצבור המון ידע, ללמוד כמה שיותר ולהתנסות מעשית. ספרים, מורים, מדריכים, טבחים מפורסמים מכל התרבויות והעמים – מכלול המרכיבים יחד עם ייחודיות הטבח יסייעו ביצירת מאכלים נפלאים. יש לשים דגש על הרחבת האופקים. ככל שהידע רחב יותר, כך תוצאות הבישול טובות ומוצלחות יותר. לשם כך, יש לשים לב לפרטים הקטנים, ללמוד אילו מרכיבי מזון משתלבים היטב יחדיו ואילו מצרכי מזון לא מומלץ לשלב, אילו תבלינים נדירים ניתן להוסיף לבישולים מסוימים ואילו לאחרים וכדומה. יתר על כן, כדי שהמנות תתקבלנה מקוריות וטעימות מאד, יש לשכלל את הידע באופן מתמיד.

תועלת בריאותית

על המזון להיות לא רק טעים אלא גם בריא. מטרתו ומשימתו של הטבח היא להפוך את המזון הבריא, שנראה כה משעמם וחדגוני, ליצירת מופת ומעדן מלכים מבלי שהוא יאבד מערכיו התזונתיים.

זמן

במגמה ליישם את הכישרון, הידע והמיומנויות, יש להקדיש למקצוע זמן רב מבלי לוותר על דקה!

אהבה, הרגשה עצמית מעולה ומצב רוח נהדר

בשביל שיוולד הרצון להקדיש זמן יקר לאומנות הבישול, על הטבח לאהוב את מקצועו. במטרה שהכל יתענגו על התבשילים של המקצוען ויבקשו לחזור על המנות שוב ושוב, על הרגשתו העצמית להיות מקבילה. עליו להיות ניחן באישיות מיוחדת, בבריאות טובה, בסבלנות אך גם בזריזות, בשמחת חיים ובאהבה גדולה לעיסוקו. הרי כל זאת בהחלט מועבר לכל אשר הוא מבשל, ולאחר מכן גם לאלו אשר מזמינים את מאכליו. לכן, תוצאות הבישול של הטבח מגלים רבות אודות אופיו והרגשתו. עם זאת, סודותיו של מהלך אומנותו ישארו בגדר תעלומה קסומה עבור כל הסובבים!

מאמרים נוספים