פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
סיורים
מסעדות
שונות
פראג, בירתה של צ'כיה, היא אחת הערים היפהפיות ביותר באירופה, הידועה בזכות אדריכלותה העתיקה והמרשימה השובה את ליבם של התיירים. אולם, טרם היציאה לטיול המקסים בפראג, מומלץ להכיר את מאפייני כלליה, תרבותה ומסורותיה.

שפה

השפה הצ'כית הינה שפה סלאבית מערבית, ועל מנת לתקשר בה, מומלץ להשתמש בשיחון. במשפטים פשוטים ויום-יומיים ניתן להתעזר בשפה האנגלית, הבינלאומית.

תחבורה

נהגי מוניות בפראג בדרך כלל גובים סכום גבוה מדי עבור שירותיהם הלא כה איכותיים. לכן, מומלץ להשתמש ברכבת תחתית אשר מהווה אמצעי תחבורה זול, מהיר ונוח.

אירוח

אין זה נהוג לבוא לבית צ'כי בידיים ריקות. לפיכך, מומלץ להביא שוקולד, יין וזר פרחים, למעט ורדים אשר מסמלים חיזור ואהבה וחרציות אשר מסמלות אזכרה. בפתח הבית מומלץ לחלוץ נעליים, גם אם מבקשים לא לעשות כן. כמו כן, אין זה נהוג לדבר על ענייני דת ופוליטיקה בשעת סעודה. לעומת זאת, מחמאות על התבשילים המוגשים ורעיונות שיחה על מוסיקה, תרבות ואמנות יתקבלו בברכה. נוסף לכך, אצל הצ'כים לא נהוג להתארח אחרי השעה עשר בערב.

מסעדות

בדרך כלל, במסעדות בפראג המלצרים מבינים אנגלית, נותנים שירות איכותי, והמנות טריות, מגוונות וטעימות, אולם קיימות דקויות שכדאי לדעת עליהם:
ראשית, ישנן מסעדות שבהן מוגשת סלסלת לחם או לחמניות, הנקראת בשם "קופרטו", אשר אותה המבקר לא הזמין. עלול להווצר רושם כי זהו כיבוד חינם, אך לעתים נדרש לשלם עבורו סכום נוסף. האורח מגלה סכום זה עם סיום הארוחה והזמנת החשבון.
שנית, קיימות מסעדות אשר אוסרות על כניסה עם פעוטים, או מבקשות ממבקרים עם ילדים רועשים לפנות את המקום. אולם, ישנה מסעדה בשם "Tri stoleti" אשר הקופרטו בה מוגש חינם עם לחם וחמאה משובחת, והילדים יכולים לשחק סביב האקווריום. זאת ועוד, מומלץ מאד לבקר במסעדה זו משום שהיא מציגה תפריט עשיר, מנות מעולות, קינוחים בעלי טעם נפלא, אווירה מעודנת ושירות ברמה הגבוהה ביותר.
יתר על כן, הבירה בצ'כיה זולה ואיכותית מאד, והאווירה בברים ובפאבים מרגיעה ומעניינת כאחד. אולם, יש לזכור כי מקומות בילוי אלו נסגרים כבר לקראת השעה שתיים עשרה בלילה.

גשר קארל

הסמל הבולט ביותר של פראג הוא גשר קארל. הגשר החל להיבנות בשנת 1357 על פי פקודתו של קארל הרביעי ושימש תשתית למאורעות חשובים, כגון: סחר חליפין, תחרויות למיניהן, דינים וענישת גנבים. לאחר שהגשר נהרס כתוצאה מהמלחמה והשיטפון, הוא שוחזר ועוטר ביצירות פיסול רבות. כיום הוא מתאפיין באווירת יצירה שבה נגנים וציירים משתפים את יצירותיהם. גשר קארל זהו מקום נהדר לטיול ערב בעיר המקסימה.
יש להצטייד בנעליים נוחות משום שהדרכים בעיר הבירה הן סלעיות, ובמצלמה על מנת לשמור את הזכרונות הנפלאים מהנופים המרהיבים של פראג.

טיול מהנה!

מאמרים נוספים