פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
הובלת מטענים
הובלת נוסעים
שירותים מקומיים
עורכי דין
שונות
יש עיתונות "צהובה" ויש עיתונות "שחורה". עיתונות צהובה היא עיתונות שמחפשת סיפורים סנסנציונליים, כותרות שערורתיות, לפעמים ללא דגש על דיוק פרטי הדיווח ותמיד עם נטייה למתוח את גבולות האובייקטיביות של הכתוב.
הכל כדי להגדיל את מחזור מכירת העיתון. רובנו, לא נעים להודות, אוהבים עיתונות צהובה (אחרת לא היינו קוראים עיתונים) ובאותו הזמן עסוקים בלשנוא אותה (מתוך צדקנות עצמית, כמובן). לעומת העיתונות הצהובה, יש עיתונות בצבע שחור שכל תפקידה הוא בעצם לייצר סיפורים מצוצים מהאצבע, דמיוניים ממש, רק כדי לשרת אג'נדה של ארגוני פשע והעולם התחתון.

בעיניי, אין עיתונות יותר שחורה מהמאמרים שהתפרסמו לאחרונה בעיתונות מרכזית בישראל, מאמרים המתארים נשים שבחרו במקצוע הזנות מרצונן החופשי לגמרי, או בתרגום חופשי, "זונות שמחות". בדרך כלל, הכתבה מתארת אישה שסיימה לימודי הנדסה גרעינית במכון וייצמן ולאחר שקיבלה את התואר האקדמאי החליטה לעשות הסבת מקצוע ולעבוד בתור זונה. למה אתם שואלים? כי היא נהנית מהעבודה ומרגישה שהיא מממשת את עצמה בתחום. והרי חופש עיסוק הוא זכות יסוד בישראל, אז למה לא?
דפוס אחר של אותן כתבות מתרכז בדרך כלל בסטודנטית למשפטים, מצטיינת דייקן כמובן, באוניברסיטה העברית, שמתקשה להסתדר מבחינה כלכלית, אז היא מחליטה לסבסד את שכר הלימוד ודמי המחייה באמצעות עבודה כזונה. היא לא מתכוונת להמשיך ולבנות קריירה בתחום לכל החיים ומוכנה להישבע שברגע שתסיים את הלימודים, תעבוד בתור עורכת דין ותעזוב את המקצוע עתיק היומין.

אחוזי הקריאה של מאמרים אלה גבוהים יחסית כיוון שמדובר בסקס, בספין דמיוני ומעניין של סקס, וסקס תמיד נמכר.
אך הסיפורים המתוארים בכתבות אלה כל-כך רחוקים מהחוויה היומיומית של הזונות ומהווים חריגה כל-כך קיצונית מדיוק בעובדות או התנהגות עיתונאית תקינה, עד שבספק אם אחוזי הרייטינג הם הגורם הבלעדי לפרסומן.
יש כאן, ללא צל של ספק, תוצר של מערך יחסי ציבור משומן ומאומץ.

אם כן, חלה עלינו, ציבור קוראי העיתונות, החובה לברר מהי מטרת המאמרים האלה ומי מממן את חברות יחסי הציבור שמצליחות להחדיר אותם לרשתות תקשורת מובילות במדינה. לדעתי, יש לפחות ארבע מטרות מובהקות לפרסום כתבות על "זונות שמחות".

ראשית, מישהו רוצה שגברים יחיו באשליה שזונות מאוד נהנות מהחוויה של אספקת שירותי מין. מישהו רוצה שגברים לא יחשבו על כך שזונות סולדות מגופם של הלקוחות סלידה כה עזה, עד שהן מקרצפות וממרקות את גופן בסוף כל יום עבודה עם סקוץ', יום עבודה ארוך בו סבלו מטראומות של פגיעות פיזיות ונפשיות, יום שבו שירתו 10 עד 20 לקוחות. תאמינו או לא, זונה לא מספקת לכם שירותי מין כי אתם יפים בעיניה או כי היא נמשכת אליכם באופן מיני. אתם רק עוד לקוח אחד מרבים, עוד אמצעי להשיג מעט כסף על מנת להמשיך ולממן את הרגלי החיים העצובים שלה.

שנית, מישהו רוצה שגברים יחשבו שזונות הן אזרחיות מן השורה, חזקות, בריאות ושמחות. מישהו רוצה שגברים לא ידעו ולא יחשבו על האמת האמפירית: רוב הזונות מכורות לסמים, מסוממות תוך כדי אספקת שירותי מין ונושאות מחלות מין מסוכנות ומדבקות.

נוסף לכך, מישהו רוצה שגברים יחשבו שרוב הזונות בחרו במקצוע מתוך שלל אפשרויות בחייהן ואף ויתרו על עיסוקים רווחיים אחרים על מנת להיות זונה. מישהו רוצה שגברים לא ידעו שלפי הסטטיסטיקה, 90% מהזונות הגיעו לזנות אחרי שעברו התעללות מינית קשה ומתמשכת בתור ילדות, דוגמת גילוי עריות או אונס ובכך איבדו כל ערך עצמי. ובמילים אחרות, רובן קורבנות של פגיעות נפשיות קשות כאלה שהביאו אותן עד לנקודת השפל של ביטול העצמי.

חמור מכך, כשליש מהזונות הן קטינות שטרם מלאו להן 18, בנות שלולא התערבות רצינית של רשויות האכיפה והסעד צפויים להן חיי סבל נוראיים ואורח חיים עלוב ומשפיל.

ובעיקר, מישהו מאד מתאמץ לגרום לכך שגברים יחשבו שהזנות היא עיסוק לגיטימי וחיובי למשק. ולא זאת בלבד, אלא שלשיטתם הוא גם נותן פתרון בעבור גברים, שללא האפשרות לרכוש שירותי מין היו מוציאים את זממם לפועל באמצעות אונס והטרדה מינית. מישהו לא רוצה שגברים יחשבו על העובדה שעסק הזנות הוא בניהולו הבלעדי של ארגוני פשע (גם, דרך אגב, במדינות בהן הוא מקצוע ממוסד), ולכן כל רווחי הזנות מממנים פעילויות בלתי חוקיות אחרות של אותם ארגונים, למשל סחר בסמים וסחר בבני אדם. מישהו גם לא רוצה שגברים ידעו שאנסים סוטים ממילא מתנהגים באלימות כלפי זונות (ולכן אינם מפסיקים להוות סכנה לנשים).עובדתית, יש 40% יותר מקרי רצח בקרב זונות מאשר באוכלוסייה הכללית!

אני חושב שהבנו את מטרת פרסום הסיפורים הדמיונים של העיתונות השחורה. אם כן, מי עומד מאחורי הפרסומים האלה? מי מממן כאן יחסי ציבור? לאחרונה קראתי טור עיתונאי מגוחך, לפיו הוקמה עמותה על ידי ״הזונות השמחות״ ששמות את מיטב כספן ביחד על מנת להילחם בנסיונות חקיקה נגד הזנות. בוודאי שהן מתנגדות, הרי הן חוששות לאבד את מקור פרנסתן. ובהעדר תכנית מתאימה לשיקומן, הן עלולות למצוא עצמן מובטלות.

אולם האמת היא שתעשיית הזנות במדינת ישראל מגלגלת כשלוש וחצי מיליארד ש"ח בשנה, המופקים באמצעות יותר ממיליון מעשי זנות בחודש. ומי נהנה ממחזורי סכומי העתק האלה? הזונות עצמן? נו, באמת. הנהנים העיקריים של תעשיית הזנות, ומי שהולך להפסיד הרבה מאוד כסף אם וכאשר צריכת שירותיי מין תאסר על פי חוק בישראל, ומי שמממן מאחורי הקלעים את חברות יחסי הציבור שמביאות לנו סיפורים בדויים על "זונות שמחות", הם סרסורים המפעילים והסוחרים בבני אדם!

עכשיו יש הזדמנות היסטורית. חוק הפללת הלקוח ביוזמתה של ח"כ אורית זוארץ (קדימה) עבר קריאה טרומית בכנסת לפני כארבעה חודשים. על פי הצעת החוק, מי שנתפס בצריכת שירותי מין תמורת כסף, דינו לעבור קורס שיקום מהתמכרות לשירותיי מין. מבצעי עבירות חוזרות צפויים לעונש מקסימלי של עד שישה חודשי מאסר. חוק דומה אושר בשוודיה לפני מספר שנים ולאחר מכן תעשיית הזנות ירדה ביותר מ-50%. הלוואי והממשלה הרחבה הנוכחית שמצדיקה את קיומה באמצעות הבטחה לקדם נושאים אזרחיים חשובים תואיל להעביר את הצעת החוק בקריאה שניה ושלישית ובכך תעשה צעד גדול להשבת כבוד האישה בארץ.

יעזור מאוד אם העיתונות תפסיק בינתיים לפרסם את הסיפורים ההזויים של "זונות שמחות" ותפסיק לשמש "רמקול" לארגוני הפשע המאורגן.
אני יודע שזו אינה החלטה פשוטה. אם חשבתם שהעיתונות הצהובה רווחית, הרי שקשה מאוד להתחרות עם העיתונות השחורה.
מאמרים נוספים