פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
שיעורים פרטיים
שונות

עו"ד מאיירס הוא אדם הפועל רבות למען המדינה מבחינת מעמדה בעולם ולמען הפיכת החברה לשוויונית וחופשית יותר. בשל היותו עורך דין מצליח ומנוסה עו"ד מאיירס יכול להביא לישראל חברות גדולות שהשקעתן במיזמים בישראל משפרת את מצבה הכלכלי והחברתי.הסתיימה עוד שנת לימודים והילדים שלנו יוצאים לחופש הגדול. אני מציע שאנחנו, ציבור ההורים במדינת ישראל, נערוך מבחן לסיכום שנת הלימודים תשע"ב. בואו נראה אם אנחנו עומדים ביעדים שקבענו לעצמנו; אם כספי המסים שלנו מנוהלים כמו שצריך על ידי מי שעומד בראש משרד החינוך, המשרד הממשלתי עם התקציב השני בגודלו אחרי משרד הבטחון; המשרד שמעצב את עתיד ילדינו – עתיד המדינה.

הרכבתי מבחן אמריקאי פשוט שיסייע לנו לבחון את עצמנו ואת הצלחת מערכת החינוך במדינת ישראל. נא לסמן את התשובה הנכונה (מותר רק לסמן תשובה אחת): א. הילדים שלנו למדו בשנת הלימודים תשע"ב בבית הספר עד השעה 16:00 ב. הילדים שלנו נסעו בשנת הלימודים תשע"ב לבית הספר בהסעה מאורגנת בחינם ג. הילדים שלנו קיבלו בשנת הלימודים תשע"ב ארוחת צהריים חמה בבית הספר בחינם ד. הילדים שלנו לא למדו את מקצועות הליב"ה. אבל ברוך, ה'. התקדמו בלימודי גמרא ה. כל התשובות נכונות ו. אף תשובה אינה נכונה

נראה לכם שהמבחן מטעה? אתן לכם טיפ ראשון: מבחינה תקציבית, לכל אחת מהתשובות א', ב', ו-ג' יש משמעות כספית מיידית של מאות מיליוני שקלים. עם זאת, השקעה זו בוודאי משתלמת. שהרי כל אלה מקדמים את מטרתנו הסופית: יצירת סביבת לימודים מחבקת ובטוחה.

טיפ נוסף: מבחינה חברתית, יש משמעות אדירה לתשובה ד', שכן, ילדים שאינם לומדים את מקצועות הליב"ה של משרד החינוך לא יצליחו להשתלב בשוק העבודה בעתיד. הם ומשפחותיהם יחיו בעוני נצחי במעגל שלא ניתן לצאת ממנו. כלומר, אם תשובה ד' נכונה, כולנו נכשלנו במבחן.

והנה טיפ שלישי: היינו מצפים שבחברה מתוקנת, שיש בה שוויון בחלוקת המשאבים, קרוב ל-100 אחוז מההורים היו עונים בצורה זהה למבחן שמופיע לעיל. אם הסטייה בין התשובות של הורים ממגזרים שונים בחברה עולה על כמה אחוזים בודדים, כולנו נכשלנו במבחן.
ועדת פלסטר
עצוב לציין שבישראל של שנת הלימודים תשע"ב, ייתכן מאוד שהתשובות למבחן המסכם שלנו יתחלקו בצורה ברורה לשתי קבוצות. רובנו נסמן את תשובה ו' כנכונה, כלומר "אף תשובה אינה נכונה", כי התשובות א', ב', וג' רחוקות מאוד מחוויית הלימודים שילדינו מכירים. אולם, קבוצה לא מבוטלת שנעה בין 15ל-25 אחוז מההורים במדינה (תלוי בגיל ובכיתה של הילדים), תסמן דווקא את תשובה ה' כנכונה, "כל התשובות נכונות".

המהלך הפוליטי הרועש של ועדת פלסנר חושף מחדש את הנושא הכואב של חוסר שוויון מוחלט בנשיאה בנטל. אולי ראוי היה לכנות את הוועדה "ועדת פלסטר", במקום ועדת "פלסנר". הרי מדובר בטיפול קוסמטי בלבד ולא בטיפול שורש ורציני.זה לא משנה לאיזה מסקנות הוועדה תגיע, כל עוד החינוך לחוסר שוויון ולאנטי-ציונות, מתחיל בכיתה א', הרי שאי-אפשר לתקן את העוולה החברתית באמצעות גיוס צבאי. זה מעט מדי ומאוחר מדי.

בינתיים, יעבור עוד קיץ אשר במהלכו יירשמו עוד תלמידים לרשתות החינוך החרדי לשנת הלימודים הקרבה. למשפחות דלות אמצעים קשה להתחרות עם יום לימודים ארוך, הסעות, וארוחות חינם. כך יגדל אחוז הילדים שלא ירכשו בשנת הלימודים תשע"ג כלים בסיסיים להתמודדות עם שוק העבודה בעתיד. כך יגדלו גם הפערים והפגיעה בשוויון בחלוקת משאבי ציבור. אנחנו, כולנו, נכשלנו במבחן המסכם של השנה והסיכוי לשפר את התוצאות של המבחן בעוד שנה נראה כעת קלוש ביותר.
מאמרים נוספים