פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
דרושים
מחפש עבודה
מקום עבודה מהווה מקור לפרנסה, נותן תחושה של בטחון כלשהו, וזהו מקום שבו הנכם מבלים את מירב זמנכם. לכן, עליכם לדעת לתקשר עם האנשים שעמם הנכם עובדים, לקבלם כמו שהם, להבינם, לכבדם על מנת שיוכלו לכבד אתכם ולזכות באמון. זאת, משום שהתקשורת עם צוות העובדים משפיעה לא רק על הפן הפסיכולוגי, אלא גם על הפן המקצועי אשר דורש מכם לבצע את תפקידכם באופן נאות. ההמלצות הבאות תסייענה לכם ליישם נכונה את כללי התקשורת הבין אישית:

זכרו כי הנכם לוקחים חלק מן הצוות, לכן עליכם לשקול את דעתם של הסובבים. אף אם נקודת מבטכם אינה חופפת לזו של שאר העובדים, וברשותכם רעיונות והצעות שונות, השתדלו להקשיב לדעתם.

היו ידידותיים, אך לא יתר על המידה. השתדלו להקפיד על סבר פנים נאות ויחסי כבוד כלפי צוות העובדים.

הקפידו לשלוט על רגשותיכם והיו מקצועיים. רגשות אישיים והתפרצויות במקום העבודה עלולים להרוס את תדמיתכם, יחסיכם עם הסובבים ואף עלולים לגרום לפיטורים.

שמרו על נימוסים והתנהגות נאותה. עם זאת, התנהגו באופן טבעי והיו כנים והגונים.

בצעו את משימותיכם כהלכה. היו מרוכזים ואחראים ושמרו על מוניטין מקצועי.

הימנעו מרכילויות והיו דיסקרטים בנוגע לעמיתיכם לעבודה. במידה ויחשיבו אתכם לרכלנים, לא תוכלו לזכות באמון ובכבוד מצד צוות העובדים. האווירה תהפוך לבלתי נעימה עבורכם, ויכולת ביצוע תפקידכם כראוי עלולה להפגע.

מחקרי הפסיכולוגים מחו"ל הראו, כי אם אנשים מוותרים על צרכיהם המקצועיים על מנת לבצע את תפקידם של אחרים, הצלחתם במקום עבודתם היא נמוכה. זאת אומרת, היו מוכנים לעזור מכל הלב ובכל עת, אולם אל נא תוותרו על משימותיכם החשובים למען אחרים.

אם קיימים עמיתים מסוימים במקום עבודתכם אשר מפיצים עליכם רכילויות, חפצים לגרום לעימותים ולהדיח אתכם מתפקידכם, השתדלו לתקשר עמם כמה שפחות. אל נא תקבלו את הדברים בצורה קשה. שמרו על איפוק, התנהגו בחביבות, וכל השליליות הסובבת לא תתריד אתכם יותר.

כמובן, אין צורך להתבדל מאנשי הצוות, משום ששיתוף פעולה נכון הינו הפתרון הטוב ביותר לבעיות תקשורת, והדבר מוביל להצלחה הן בפן האישי והן בפן המקצועי.


מאמרים נוספים