פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
סיורים
מסעדות
שונות
עם תום החורף מגיעה ההזדמנות הנהדרת לצאת לנופש בחוץ לארץ. אולם, אם הנכם הורים לפעוט שטרם מלאה לו שנה, האם זה אפשרי לטוס עמו יחד? התשובה הינה חיובית! עם זאת, טיסה מסוג זה דורשת ידע מעמיק בתחום, הבנה, גישה קפדנית והכנה יסודית.

כיצד ניתן להתכונן לטיסה?

תחילה, עליכם לבחור באיזו עונה ולכמה זמן לטוס. זאת, משום שתהליך הסתגלותו של הפעוט לתנאים החדשים יארך כשבועיים, לכן מומלץ לטוס עם תום האביב או עם תחילת הקיץ לשלושה שבועות לכל הפחות.

אם החלטתם לנפוש יחד עם הפעוט, עליכם להיעזר בשירותי המטפלת. במידה ואינכם מוצאים מטפלת, וודאו כי מכריכם או קרובי משפחתכם יחפצו להצטרף עמכם על מנת לסייע בעת הצורך. אם אין מי שיתלווה אליכם, אזי מומלץ לא לטוס עם התינוק ללא סיוע.

חברת הנופש תציע לכם מגוון אפשרויות, אך אין הן בהכרח מתאימות לטיול עם תינוק. לכן, בחרו בקפידה את מקום הנופש.

בררו מראש אם קיימת טיסה ישירה ליעד הנבחר, או האם יש צורך בכמה תחנות.

הפנו את תשומת לבכם לכמות הכוכבים בבית המלון. תינוק דורש את מירב הנוחיות, לכן בררו האם בית המלון אשר בחרתם להתארח בו קיבל את מירב ההמלצות. יש באפשרותכם לשאול על כך את מכריכם או להיעזר באינטרנט.

וודאו כי בית המלון הינו מרווח, וכי ישנו גן ציבורי בקרבתו ומקומות צל. מוטב כי הים יחד עם הבריכה יהיו גם כן בקרבת המקום. התינוק עלול לחשוש מן הים בימים הראשונים, אולם ישנה אפשרות כי הבריכה תמצא חן בעיניו.

בררו, היכן בסביבת המלון ישנו מרכז שבו ניתן לרכוש פירות, לטייל או לשבת בבית קפה. אם אין אפשרות להגיע למרכז תוך רבע שעה, אזי בית מלון זה איננו מתאים עבורכם.

עם הגעתם של פעוטים למקומות זרים, הם חווים בעיות קיבה מסוימות. לכן, מומלץ להיוועץ ברופא ולשאול כיצד ניתן להתמודד עם קשיים אלו טרם יצאתם לנופש.

תזונה

בררו מראש מהו סוג המזון אשר יוגש במלון, והאם הוא כולל תזונה לתינוק. התכוננו לכך שהפעוט עלול לדחות את המזון הזר במידה ואינו רגיל אליו. לכן, מומלץ לקחת עמכם דייסות מהירות הכנה לעת הצורך. בנוסף, שאלו אם תהיינה אפשרות להכין את המזון במיוחד עבור תינוקכם.

הטיסה

את זמן הטיסה מומלץ לארגן על פי סדר היום של הפעוט. אם הוא ישן בצהריים, כדאי שזמן הטיסה יתאים לשעות שינתו. כך תוכלו לנוח עמו יחד.

אל נא תשלחו את העגלה יחד עם המטען, משום שיהיה בה צורך בעת ההמתנה לטיסה. כך, תהיה לתינוק אפשרות לשבת ולישון בעגלה.

קחו עמכם צעצועים הנשטפים בקלות על מנת להעסיק את הפעוט.

קחו לבוש חם וגרביים עבור התינוק, משום שהוא עלול להתקרר בשל המזגנים הפועלים בנמל.

שמרו על היגיינה ונקיון. קחו עמכם מגבונים ונקו את ידי הפעוט מדי פעם.

עליכם לקחת עמכם את כל התרופות הנחוצות אשר דורשות מרשם ולהודיע על כך בהצהרת המכס.

וודאו כי לקחתם כמה שיותר בקבוקי מים. המזגנים מייבשים את האוויר וגורמים לצימאון אצל הפעוט. יתר על כן, אוזניו עלולות לכאוב בעת ההמראה, במהלך הטיסה או לקראת הנחיתה. לכן, חשוב מאד שהתינוק יקבל שתייה על מנת להקל על הכאבים. בנוסף, דאגו לאספקת המזון עבורכם ועבור תינוקכם על מנת להזין את הגוף במהלך הטיסה המתישה.

קחו עמכם למטוס חיתולים וביגוד להחלפה עבור התינוק.

עליכם לקחת לחו"ל כובעים עבורכם ועבור התינוק וקרם הגנה מפני השמש.

רשמו את מספר הטלפון והכתובת של בית המלון הנבחר ושמרו את הפתקית בכיס או בארנק.

בבואכם למלון, תחילה, רחצו את התינוק והלבישו לו בגדים נקיים.

סדר היום

אל תמהרו להכנס לים ביום הראשון להגעתכם. תנו לילד להתאקלם במקום החדש ולהתרגל. טיילו עמו בצל סביב למלון. בערב ניתן יהיה לטייל מעט בחוף הים.

עליכם לוודא כי חדרכם שקט, נוח וכי חלונותיו לא יוצאים לעבר בר או דיסקוטק רועש.

אל נא תשהו זמן רב מדי בשמש, משום שהדבר עלול לגרום לעייפות ועצבנות יתר אצל הפעוט. זמן השהייה המומלץ בשמש הוא טרם השעה עשר בבוקר ולאחר השעה ארבע בצהריים. בימים הראשונים ניתן לשהות כשלוש עד חמש דקות. לאחר כמה ימים ניתן להוסיף כל יום כחמש דקות נוספות. זכרו כי זמן הרחצה בים כולל את זמן השהייה בשמש, לכן עליכם לטפל בעור התינוק באמצעות קרם הגנה איכותי המתאים לגילו ולסוג עורו.

על הכובע למנוע מהשמש לחדור לעיני הפעוט, על מנת שלא תווצר דלקת הלחמית, שהיא דלקת עיניים שכיחה.

וודאו כי תינוקכם מרבה בשתייה, על מנת למנוע התייבשות.

השמרו מן הרוח בעזרת מגן רוח לתינוק.

אין להכנס עם התינוק לים מייד לאחר ארוחתו. לאחר הרחצה בים, יש לעטוף את הפעוט בחלוק או מגבת על מנת לחממו.

ובכן, אנו רואים כי בעזרת המלצות נכונות ניתן ליהנות מהנופש בחו"ל יחד עם תינוקכם האהוב, לחוות חוויות מרתקות ומעניינות ולהביא הביתה ים של זכרונות חמים. טיסה נעימה!

מאמרים נוספים