פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
שיעורים פרטיים
שונות
כיום ניתן למצוא מורה פרטי ללא קושי בשל המודעות הרבות בעיתונים ובאינטרנט. אולם, קיים קושי בבחירת מורה מקצועי, מומחה ובעל שיטת עבודה יעילה בפועל. על מנת שהחיפושים יוכתרו בהצלחה, עליכם להקדיש את מירב זמנכם ולהשקיע בתהליך.

כיצד ניתן למצוא מורה פרטי ראוי ומקצועי?

ישנה אפשרות לפנות לסוכנות מורים, אך אין זה האמצעי היעיל ביותר, משום שאין הדבר בהכרח מצביע על המומחיות והמקצועיות של המורה. אם בכל זאת בחירתכם הינה מורה פרטי מסוכנות, עליכם לשאול אותו על השכלתו, נסיונו התעסוקתי ועלות שירותיו. חשוב לציין, שאם המורה הינו בעל תעודת הוראה, אין זה תנאי מספיק למומחיותו וכישוריו בפועל.

בדרך כלל, שמם של המורים הטובים ביותר מועבר מפה לאוזן. שאלו את מכריכם לגבי העניין, התעניינו בהתנסותם ובחוויותיהם. קרוב לוודאי שהם ימליצו על מורה מסויים מנסיונם האישי או מנסיון חבריהם. בדקו את המוניטין של איש המקצוע המומלץ, אילו הישגים היו לתלמידיו וכמה מהם הצליחו בלימודים. הרי זהו קנה המידה הטוב ביותר, על פיו ניתן לבחון את המיומנויות המקצועיות של המורה.

כיצד ניתן לזהות איש מקצוע מומחה?

ניתן לזהות מורה בקיא ומומחה עוד טרם תחילת עבודתו. ראשית, מורה פרטי מקצועי אינו נותן שירות במכלול המקצועות ולכל הגילאים, אלא תחום התמחותו מופנה לטווח גילאים מסויים ולקבוצת מקצועות מסויימת, כגון: מקצועות ריאליים (מתמטיקה, פיסיקה, מחשבים וכיוצא בזה) או מקצועות הומניים (ספרות, אנגלית, אמנות וכדומה). שנית, אל תבטחו בהצעות של שיעור ראשון חינם, משום שמקצוען אמיתי מעריך את זמנו ואינו נחוץ בקידום מסוג זה. נוסף לכך, השמרו מן המורים המציעים תכנית לימודים מצומצמת אשר מבטיחה בקיאות מרבית בתחום. הדבר עלול להוביל לתוצאות שאינן משביעות רצון ולהשקעת כספכם לשווא.

שיטת הוראה

ההבדל המהותי בין לימודי קבוצה ותכנית לימודים אישית הינו בדו-שיח בין המורה לתלמיד. על המקצוען לפקח על התהליך הלימודי, להקפיד לשאול שאלות, לתקשר עם התלמיד ולוודא שהחומר מובן כיאות. אם הדבר אינו מתקיים בפועל, אזי לימודים אלה הינם חסרי תכלית. הורים נכבדים, יש באפשרותכם לנכוח בשיעורים הראשונים על מנת לבדוק את רמת המומחיות של המורה ולהכיר את תכונותיו האישיות.

מטרות הלימוד

אם הנכם רואים כי ילדכם מתעניין במקצועות מסויימים שבהם יחפוץ לעסוק בעתיד, מומלץ לפנות למורה פרטי על מנת לחזק ולקדם את הידע והמיומנויות באותן מקצועות. לעומת זאת, אם התלמיד אינו מגלה עניין בלימודים ואינו חפץ להבין את הנלמד, כדאי להפסיק את תהליך הלימודים, אף אם המורה הוא מצויין. לא ניתן להכריח את הילד ללמוד, משום שלימודים ללא רצון אינם יעילים. במידה וטעיתם בבחירת המקצוע או בבחירת המורה, עליכם לעצור את תהליך הלמידה ולמצוא את הדבר המתאים עבורכם ועבור ילדכם.

ייחודיות

כל תלמיד הינו בעל ייחודיות משלו המתבטאת בתכונות אופי, גישה ללימודים וקצב לימוד. חשוב מאד שהמורה יעניק גישה ייחודית לילד, יתאם עבורו תכנית לימודים וידע אם להיות קפדני או נוח. בכל מקרה, על המורה להיות סבלני, נעים הליכות ובעל יכולת לבנות יחסים הולמים עם התלמיד ועמכם.

ובכן, ראינו כי בחירה יעילה של מורה מקצוען היא תהליך מורכב ואינו פשוט. עם זאת, ישנה הזדמנות נפלאה לכוון אתכם לדרך נכונה ומוצלחת על ידי כלי הבסיס המוצגים בכתבה זו.
מאמרים נוספים