פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
מכוניות למכירה
שירותי רכב
שירותי דרך וגרירה
חיפוש חלקי חילוף משומשים
מורי נהיגה
בעת קניית הרכב, הצרכן מפנה את תשומת לבו לא רק לסוג הרכב ותכונותיו הטכניות אלא גם לצבעו.

לכל קונה עדיפויות שונות וטעם משלו. יש לקוחות האוהבים גוונים בוהקים, יש כאלו המעדיפים גוונים קרים ויש השמים דגש על הפרקטיות. לדוגמה: עדיפות לאוטו אשר אינו מתחמם מהשמש יתר על המידה. אמנם, מלבד טעמו האישי של כל צרכן, יש לשים לב לפרטים נוספים בעת בחירת הצבע.

בטיחות

נמצא כי ישנה השפעה של גוון האוטו על סבירות הביצוע של תאונת דרכים, ולכך כמה סיבות: ראשית, מידת הבולטות של הרכב תלויה בצבעו, והדבר משפיע על הווצרותה של תאונה. שנית, העדפותיו של הנהג בבחירת צבעים ואישיותו משפיעים על אופי נהיגתו. נוסף על כך, גיל הנהג מהווה זיקה אל בחירת צבע האוטו, שכן ידוע כי מעורבותם של נהגים צעירים בתאונה, גדולה יותר מאשר של מבוגרים בעלי נסיון רב על הכביש.

ובכן, על פי הסטטיסטיקה, נמצא כי מכוניות אשר צבען: שחור, חום וירוק, גורמות למספר רב יותר של תאונות. הסיבה העיקרית לכך היא, שמכוניות בעלי גוונים אלו מתמזגות עם הסביבה והופכות לפחות בולטות בתנאי ראייה מוגבלים על הכביש. לעומת זאת, רכבים אשר צבעם: לבן, אדום וצהוב, מעורבותם בתאונות פחותה בהרבה. יתר על כן, הגוון אשר נחשב לבטיחותי ביותר הוא כסוף. בעלי מכוניות כסופות מעורבים בתאונות דרכים פי שניים פחות מאשר נהגים אחרים.

גוונים בוהקים מדי של רכבים אינם מהווים מקור לבטיחות בדרכים, משום שהם מסיתים את תשומת ליבם של נהגים והולכי רגל, והדבר גורם לתאונות.

עם זאת, יש לזכור כי גם אם גוון האוטו משפיע על ירידה בתאונות, הוא איננו מהווה גורם ראשי לכך. לכן, אף אם צבע מכוניתכם הוא בטיחותי, עליכם לשמור על כללי הזהירות בדרכים.

סגנון

בחירתו של גוון זה או אחר מעידה על אופיו של הנהג וסגנונו. לדוגמה: צבע שחור מהווה סמל לכח ושלטון. בדרך כלל, מדינאים ואנשי עסקים הינם בעלי רכב שצבעו שחור. כך גם צעירים שאופיים מוחצן בוחרים לנהוג באוטו שצבעו אדום בוהק, ונהגי מכוניות המירוץ בוחרים לעצמם גוון מדגיש וייחודי.

לסיום, ברצוני להתייחס לנטייה בגווני המכוניות לאחרונה. כיום הגוונים הבוהקים הם הנפוצים בקרב הצרכנים. המומחים צופים כי הצבעים המתכתיים יתפסו את מקומם של הצבעים הקלאסיים ויהיו למקובלים ביותר. בנוסף, תופעה מעניינת לאחרונה היא מכונית "זיקית" המשנה את צבעה כתוצאה ממשחק של השתברויות האור.

ובכן, ראינו כי לבחירת גוון האוטו יש משמעות והשפעה על חיינו. לכן, בעת קניית הרכב יש לשים לב לא רק להעדפתינו האישית אלא גם למאפייני הצבע ותכונותיו.
מאמרים נוספים