פרסם מודעה חדשה ?
מודעות בתת קטגוריות:
חגיגת סילבסטר
שמלות וחליפות
מארגנים
להיות צלם – אין זו עבודה רגילה אלא אומנות בפני עצמה. לכן, על האיש העוסק במקצוע כה יצירתי ועדין להיות בעל אישיות מיוחדת, מיומנויות מקצועיות ותכונות אישיות מעולות:

כישרון וטעם משובח

מומלץ מאד שהצלם יהיה ניחן בטעם טוב מולד. הדבר יעניק לו את היכולות ליצור יצירות מופת המדהימות ביופיין הנאצל. חוש הטעם מאפשר למקצוען לפתח עידון, אלגנטיות וחוש לפרופורציה בעבודותיו האסתטיות והמרתקות.

שקדנות, השתכללות וניסיון

כל יהלום זקוק לליטוש כפי שכל צלם זקוק לשכלול כישוריו המולדים. השקדנות והחריצות תסייענה לצלם לפתח טעם משובח גם אם אינו ניחן בו מלידה. הודות למאמציו, תהיה לו אפשרות ליצור עבודות נפלאות. פרט ללימודיו הרשמיים, על הצלם לעסוק בלימוד עצמי באופן קבוע על מנת לחדד את מיומנויותיו. ההתפתחות המקצועית המתמדת לא זו בלבד שתאפשר לערוך את התמונות באופן אומנותי, אלא תסייע למקצוען לגלות את המקוריות שבו. במטרה להגיע לרמת מקצועיות נאותה, יש צורך בניסיון. בתור כרטיס ביקור, מומלץ להכין תיק עבודות מלא אשר ישקף את כישרונו והשקעתו של הצלם.

יכולת עבודה עם לקוחות

לכל לקוח טעם, העדפות ובקשות משלו. על הצלם להבחין באיזון בין דעתו המקצועית לבין רצונותיהם של הלקוחות. עליו להתאים את עיצוב התדמית כך, שיצירתו שלו ובקשותיהם של הלקוחות תתמזגנה לתוך יצירת אומנות הרמונית שלמה. לשם כך, על הצלם להקשיב ללקוח ולהתחשב בכל דרישותיו. עם זאת, עליו להסביר את עמדתו המקצועית באופן ברור ונאות ולהראות כיצד היא משתלבת בתמונות באופן מושלם.

סבלנות

על הצלם להיות מאוזן, בעל אופי נוח ובעל אורך רוח. מלאכתו המדוקדקת והעדינה דורשת ריכוז וזמן רב. כדי שהיצירות תתקבלנה יפהפיות ואיכותיות, יש לדעת לעורר אמון בלקוחות ולהקדיש לעבודה עמם סבלנות וזמן רב. מילים נכונות, התנהגות אדיבה ומוסיקה מתאימה תסייענה במטלה זו. נוסף לכך, יש לעצב ולערוך את התמונות בריכוז רב, באופן מסודר אך יצירתי וייחודי.

ייחודיות

הייחודיות של המקצוען זקוקה אך ורק לרמז מעודן. סודותיו של הצלם הם כמו התבלינים המעניקים ארומה מיוחדת לתבשילי הטבח, סודות עטופי מיסתורין אשר רק מדגישים את תוצאות היצירה. כל דבר הבולט מדי לעין עלול לשדר חוסר טעם ולאבד מקסמו.

יצירתו של הצלם הינה עבודה לא קלה, שקדנית ומלאת דקויות. אולם, התוצאה משאירה חותם נאה ומקסים המשתקף בתמונות המרהיבות לעד.

מאמרים נוספים